POVODOM OBILJEŽAVANJA 31. GODIŠNJICE GENOCIDA U SREBRENICI
„Stani za čovječanstvo“ – Goražde odalo počast žrtvama genocida u Srebrenici
U organizaciji Muftijstva goraždanskog i Mreže mladih danas je u Goraždu realizirana aktivnost „Stani za čovječanstvo“, kojom su građani i predstavnici Vlade Bosansko-podrinjskog kantona Goražde odali počast žrtvama genocida u Srebrenici.

Tokom učenja Salle sa svih džamija na području Muftijstva goraždanskog građani su zastali na mjestima na kojima su se zatekli, iskazujući na simboličan način poštovanje prema nevino stradalim žrtvama i čuvajući sjećanje na genocid počinjen u Srebrenici.
Na Trgu branilaca grada za vrijeme trajanja aktivnosti privremeno je zaustavljen saobraćaj, a brojni građani su zajedničkim zastankom poslali snažnu poruku humanosti, solidarnosti i trajnog sjećanja na žrtve jednog od najvećih zločina u novijoj historiji Bosne i Hercegovine.
Galerija