Logo Vlada BPK
Bosna i Hercegovina Federacija Bosne i Hercegovine Bosansko-podrinjski kanton Goražde

Održan prvi sastanak Organizacionog odbora tradicionalne književno-kulturne manifestacije “Dani Isaka Samokovlije-Sunce nad Drinom”

Datum: 09.12.2013.
Podijeli:

IMG_1485

Prvi sastanak Organizacionog odbora tradicionalne književno-kulturne manifestacije ”Dani Isaka Samokovlije – Sunce nad Drinom” Goražde – Sarajevo – Fojnica 2014.,  održan je danas u Centru za kulturu Goražde. Riječ je o jubilarnoj desetoj po redu manifestaciji. Članovi Organizacionog odbora dogovorili su prve aktivnosti na organizaciji ove manifestacije, a usvojen je i jedan dio programskih sadržaja i finansijska konstrukcija manifestacije.

”Dani Isaka Samokovlije – Sunce nad Drinom ” je tradicionalna književno-kulturna manifestacija koja se organizuje od 2003. godine, a osnivač i organizator je Općina Goražde sa JU Centar za kulturu Goražde.

Biografi su Isaka Samokovliju svrstali u red pisaca-svjetskih klasika. Isak Samokovlija rođen je 03.09.1889. godine u Goraždu. Stvaralački radni vijek je proveo kao ljekar od 1921-1925. u Fojnici. U Sarajevu je živio do svoje smrti 1955. godine.

Goražde mjesto rođenja i mladosti Isaka Samokovlije, Fojnica i Sarajevo mjesta stvaralačkog rada predstavljaju sponu tri grada, koji ovom zajedničkom kulturnom manifestacijom njeguju najveće duhovne i humanističke vrijednosti oličene u životu i djelu jednog od najvećih književnika sa ovih prostora.

Preuzeto sa : Gorazde.ba

IMG_1490